صفحه اصلی > معرفی خدمات > معرفی خدمات الکترونیکی > اینترنت بانک
اینترنت بانک  
 

اینترنت‌بانک سرویسی است که به مشتری امکان می‌دهد تا از طریق برقراری ارتباط با شبکه‌ اینترنتی بتواند امور بانکی خود را انجام دهد. پس تنها با داشتن یک ارتباط اینترنتی در هر جای دنیا می‌توان از خدمات اینترنت‌بانک استفاده کرد.
کافی است ارتباط اینترنتی رایانه‌ را برقرار کرده، سپس با مراجعه به سایت بانک و وارد‌ کردن شماره‌ مشتری و رمزی که توسط بانک ارائه می‌شود از خدماتی که این سیستم در اختیار قرار می‌دهد بهره‌مند شد.
در‌ حال‌ حاضر خدمات بانکداری اینترنتی مؤسسه‌ اعتباری توسعه، فعال و آماده ارائه‌ خدمات به مشتریان خود است.

ورود به سامانه اینترنت بانک مؤسسه اعتباری توسعه:
ابزار مورد نیاز برای بهره‌گیری از سامانه‌ اینترنت‌بانک عبارتند از:
· یک دستگاه رایانه
· یک ارتباط اینترنتی
· یک حساب نزد مؤسسه‌ اعتباری توسعه
· مجوز استفاده از اینترنت شامل نام کاربری و کلمه عبور که از شعبه می باید دریافت شود.
جهت ورود به سامانه‌ اینترنت‌ بانک می توانید ازلینک واقع در صفحه اصلی پرتال استفاده نمایید. (همانند شکل زیر)


جهت ورود به سیستم اینترنت بانک درصورتی‌که نسخه‌ مرورگر اینترنت‌اکسپلورر شما 7.0 است، از اینترنت‌اکسپلورر 8.0 و یا سایر مرورگرها باید استفاده شود در غیر این صورت به دلیل رعایت نکات امنیتی، صفحه‌ای نمایش داده خواهد شد که می‌باید مطابق دستورالعمل مراحل شرح داده‌ شده در صفحه انجام گیرد.
درصورت وارد‌ کردن صحیح اطلاعات، وارد صفحه‌ اصلی اینترنت‌بانک یا صفحه‌ خانه خواهید شد که در آن صفحه سپرده‌های برگزیده‌ شما نمایش داده‌ می‌شود.
در سمت راست صفحه منویی به شرح ذیل مشاهده می‌شود که با کلیک روی هر یک از گزینه‌های آن می توان به امکانات دیگر اینترنت‌بانک مؤسسه‌ اعتباری توسعه دست یافت که از‌جمله این گزینه‌ها خانه، سپرده‌ها در یک نگاه، انتقال وجه، چک، تسهیلات، کارت، پرداخت قبض، تنظیمات، تماس با ما و خروج است.

 

 

1- خانه:
با انتخاب این گزینه به صفحه‌ خانه یا صفحه‌ اصلی اینترنت‌بانک مؤسسه‌ اعتباری توسعه وارد خواهید شد که هنگام ورود به اینترنت‌بانک نیز به‌ طور پیش‌فرض نشان داده‌ می‌شود. در این صفحه سپرده‌های برگزیده و موجودی هر یک نشان داده‌ می‌شود. این اطلاعات مربوط به موجودی تا لحظه‌ ورود به سیستم می‌باشد.

2- سپرده‌ها در یک نگاه:
در این صفحه کلیه‌ سپرده‌های شما به تفکیک بلند‌مدت و کوتاه‌مدت نمایش داده‌ می‌شود که با کلیک بر روی هر یک از موارد می‌توان لیست کلیه‌ سپرده‌ها را مشاهده کرد.
در این صفحه با کلیک روی هر شماره‌حساب می‌توان صورت‌حساب مربوط به آن را مشاهده کرد. با انجام این کار صفحه‌ای باز می‌شود که کل گردش‌های مالی حساب مربوطه را نمایش خواهد داد. چنانچه کل صورت‌حساب در یک صفحه قابل نمایش نباشد با کلیک روی هر یک از گزینه‌های "قبلی" و "بعدی" می‌توان صفحات دیگری را مورد بازبینی قرار داد. با انتخاب تاریخ و بازه زمانی می‌توان گردش‌های انجام‌شده در هر بازه زمانی دلخواه را مشاهده کرد.
از دیگر امکاناتی که در این صفحه وجود دارد، امکان تهیه فایل Excel و PDF از صورت‌حساب در حال نمایش است. که به‌صورت دو گزینه در بالای صفحه قرار داده شده‌است.


 
3-انتقال وجه:
با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز می‌شود که دارای گزینه‌های انتقال وجه عادی، انتقال وجه مستمر، انتقال وجه دسته‌ای، انتقال وجه بین بانکی، انتقال وجه کارتی، گزارش انتقال وجه مستمر و گزارش انتقال وجه بین بانکی است. پنج گزینه‌ اول آن توانایی انتقال وجه به پنج طریق مختلف را برای شما فراهم می‌کند و گزینه‌های ششم و هفتم برای نمایش گزارش عملیات انتقال وجه به‌ کار می‌رود. در ادامه به توضیح این پنج گزینه پرداخته ‌می‌شود.

3-1 انتقال وجه عادی:
امکان انتقال وجه بین دو حساب سپرده‌ داخلی در مؤسسه‌ اعتباری توسعه را در اختیار قرار خواهد داد. برای انجام این عملیات به رمز دوم اینترنت بانک که از شعبه دریافت می‌شود، نیاز است.
 

پس‌ از ورود، شماره حساب‌های مبدأ و مقصد و مبلغ مورد نظر، با کلیک کلید ادامه، صفحه‌ تأیید انتقال وجه نمایش داده خواهد شد که درصورت تأیید مبلغ و شماره حساب‌های نمایش داده‌ شده و ورود رمز دوم اینترنت‌بانک و زدن کلید انتقال وجه، عملیات انتقال وجه صورت می‌گیرد.
 
3-2 انتقال وجه مستمر:
این گزینه امکان زمان‌بندی برای انجام عملیات انتقال وجه بین سپرده‌های داخلی مؤسسه‌ اعتباری توسعه را فراهم می‌آورد.
 
 
3-3 انتقال وجه دسته‌ای:
این گزینه امکان انجام عملیات انتقال وجه هم‌زمان به چند حساب را برای شما فراهم می‌آورد. شماره حساب‌های مورد نظر می‌باید در فایل اکسلی که فرمت آن را در همان صفحه دریافت می‌دارید وارد شوند و با کلیک "ادامه" و زدن کلید "تأیید" عملیات انتقال وجه انجام خواهد شد. همچنین در این صفحه با زدن کلید "افزودن" سطر جدیدی به جدول اضافه خواهد شد که امکان ورود دستی هر یک از شماره حساب‌های مقصد در آن وجود خواهد داشت.
 
 
 
3-4 انتقال وجه بین بانکی:
این گزینه امکان استفاده از خدمات ساتنا جهت انتقال وجه از حساب‌های مؤسسه‌ اعتباری توسعه به حسابی در سایر بانک‌ها را در اختیار قرار خواهد داد.
 
 
 
 
پس‌ از ورود شماره حساب‌های مبدأ و مقصد و مبلغ مورد نظر، با کلیک کلید "ادامه"، صفحه‌ تأیید انتقال وجه نمایش داده خواهد شد که درصورت تأیید مبلغ و شماره حساب‌های نمایش داده‌ شده و زدن کلید انتقال وجه، عملیات انتقال وجه انجام می‌شود.
 
3-5 انتقال وجه کارتی
این گزینه امکان انتقال وجه بین دو کارت (کارت شما و کارت دیگری) که می‌تواند متعلق به مؤسسه و یا سایر بانک‌ها و مؤسسات عضو شتاب باشد را فراهم می‌آورد. برای انجام عملیات انتقال وجه کارتی به شماره‌ کارت، کد CVV2، تاریخ انقضای کارت و رمز دوم اینترنت که از دستگاه‌های خودپرداز تهیه می‌شود، نیاز است.
 
   
 
پس‌ از ورود شماره‌ کارت مبدأ و مقصد و مبلغ مورد نظر و کلیک گزینه‌ "ادامه"، سیستم، اطلاعات ورودی شما و نام صاحب کارت مقصد را برای تأیید مجدداً نمایش خواهد داد. با کلیک گزینه‌ "ادامه" و تأیید مبلغ مورد نظر به حساب مقصد انتقال داده‌ می‌شود. درغیر این‌ صورت با زدن کلید بازگشت، صفحه‌ قبل گشوده خواهد شد.

3-6 گزارش انتقال وجه مستمر:
این گزینه گزارش اجرای انتقال وجه خودکار که توسط دستور مستمر تعریف شده‌اند را نمایش می‌دهد. از‌ جمله اطلاعاتی که در این صفحه جهت انجام جست‌وجو نمایش داده‌ می‌شود عبارتند از: سپرده‌ مبدأ، حداقل مبلغ، حداکثر مبلغ، تاریخ شروع و تاریخ پایان.
همچنین امکان انتخاب یک حساب از حساب‌های شما برای نمایش گزارش مربوط به آن حساب وجود دارد.
 
3-7 گزارش انتقال وجه بین بانکی:
این گزینه گزارش اجرای انتقال‌های بین بانکی شما را نمایش خواهد داد. از جمله اطلاعاتی که در این صفحه برای جست‌وجو نمایش داده‌می‌شود، عبارتند از: سپرده‌ مبدأ، بانک مقصد، حداکثر مبلغ، تاریخ شروع و تاریخ پایان و وضعیت فعلی.
 
4- چک:
با انتخاب این گزینه مدیریت چک، دسته‌چک و لیست چک‌های واگذارشده امکان پذیر است.
 
4-1 مدیریت چک و دسته چک:
این گزینه امکان مشاهده‌ لیست سپرده‌های جاری و لیست دسته‌چک‌های مربوط به هر سپرده را فراهم می‌کند.
 
4-2 لیست چک‌های واگذارشده به سپرده:
در این گزینه می‌توان کلیه‌ چک‌های واگذار‌شده به هر یک از حساب‌های سپرده‌ را مشاهده کرد.
 
 

5- تسهیلات:
این صفحه امکان مشاهده‌ تسهیلات دریافتی را فراهم می‌آورد.
6- کارت:
6-1 مدیریت کارت:
امکانات این صفحه شامل انسداد کارت، پرداخت قبض و انتقال وجه است.
 
 
انسداد: این گزینه امکان از کار‌ انداختن کارت را فراهم می‌آورد. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای گشوده می‌شود که در آن باید شماره‌ کارت را انتخاب کنید و در‌صورت تمایل با زدن کلید "انجام"، کارت خود را مسدود کنید.
توجه به این نکته لازم است که پس‌ از مسدود‌ کردن کارت، فقط با مراجعه به شعبه می‌توانید کارت خود را مجدداً فعال کنید. با مسدود شدن کارت، امکان استفاده‌ از آن در دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌خوان و... دیگر وجود نخواهد داشت. نیاز است برای فعال‌سازی مجدد کارت به شعبه مراجعه کرد.
همچنین این صفحه دارای گزینه‌هایی برای انجام عملیات انتقال وجه کارت به کارت و پرداخت قبض است که این عملیات در منوهای مربوطه توضیح داده شده‌اند.
 
7- پرداخت قبض:
 
 
این گزینه امکان پرداخت قبض‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد، در صفحه‌ اول با وارد‌ کردن شناسه‌ پرداخت و شناسه‌ قبض و زدن کلید "ادامه"، در صفحه‌ دوم با نمایش مبلغ قبض، خواسته خواهد شد که شماره‌ کارت و رمز خرید اینترنتی (که باید از خودپرداز دریافت ‌شود) را وارد کرده و با زدن کلید "تأیید"، عملیات پرداخت قبض انجام شده و مبلغ مورد نظر از حساب کارت کسر خواهد شد.
 
8- تنظیمات:
8-1 تغییر رمز:
این گزینه امکان تغییر رمز ورود به اینترنت‌بانک را در اختیار قرار می‌دهد. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای گشوده می‌شود که در آن رمز قبلی، رمز جدید و تکرار رمز جدید باید وارد شود. سپس با زدن کلید "تغییر رمز"، رمز جدید جایگزین می‌شود.
توجه شود که طول رمز می بایست حداقل 8 و حداکثر 20 کاراکتر باشد و فقط حروف انگلیسی و ارقام 0-9 را می توان مورد استفاده قرار داد.
 
 
برای امنیت بیشتر می‌توانید از کیبورد مجازی برای ورود اطلاعات استفاده نمایید. توجه به این نکات ضروری است که طول رمز می‌بایست حداقل 8 و حداکثر 20 کاراکتر باشد و فقط حروف انگلیسی و ارقام 0-9 مجاز هستند.
 
8-2 تغییر رمز دوم:
این گزینه امکان تغییر رمز دوم اینترنت‌بانک را در اختیار قرار می‌دهد. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز می‌شود که در آن رمز قبلی، رمز جدید و تکرار رمز جدید باید وارد شود. سپس با زدن کلید "تغییر رمز دوم"، رمز جدید جایگزین خواهد شد. برای امنیت بیشتر می‌توانید از کیبورد مجازی برای ورود اطلاعات استفاده کنید. توجه به این نکات ضروری است که طول رمز حداقل 8 و حداکثر 20 کاراکتر بوده و تنها از حروف انگلیسی و ارقام 0-9 استفاده شود.
 
8-3 تغییر نام کاربری:
این گزینه امکان تغییر نام کاربری را فراهم می کند. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز می‌شود که در آن نام کاربری قدیم نمایش داده‌ شده و می‌خواهد که نام کاربری جدید وارد شود. سپس با زدن کلید "تغییر نام کاربری"، نام کاربری جدید جایگزین خواهد شد.

 
نکته: در هنگام ورود به سیستم در مرتبه‌ اول، سیستم به صورت پیش‌فرض می‌خواهد که نام کاربری خود را تغییر دهید.
 
8-4 سپرده های برگزیده:
در این صفحه امکان انتخاب سپرده‌های پرمراجعه وجود دارد تا در صفحه‌ خانه نمایش داده‌ شود و به‌ این‌ ترتیب امکان دسترسی سریع‌تر به سپرده‌های مورد نظر فراهم آید. با کلیک اعمال تنظیمات اعمال‌ شده و با انتخاب بازگشت می‌توان به صفحه‌ی قبل بازگشت.

 

 
8-5 تنظیمات نمایش:
تعداد تراکنش‌ها در هر صفحه را نمایش خواهد داد که شامل چگونگی نمایش جدول‌های صورت‌حساب خواهد شد.


 
8-6 تنظیمات صورت حساب:
تنظیم پیش فرض نمایش صورت حساب ها، از این طریق امکان پذیر است.
 
9- تماس با ما:
با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز می‌شود که شامل معرفی آدرس و شماره تماس‌های مراکز مؤسسه است.

10- خروج:
با انتخاب این گزینه می‌توان از اینترنت‌بانک یک خروج موفق را پشت سر گذاشت. توصیه می‌شود همواره برای خروج از سیستم اینترنت‌بانک از منوی "خروج" استفاده شود.
 
عنوان :
خلاصه :
تاریخ ارسال از : / /
تا : / /
 
توضیحات
رديف عنوانايجاد کنندهتاريخ ايجاد
1
  عضویت در خبرنامه توسعه :
 
 
نمایش شعب توسعه روی نقشه